Ana Sayfa Yukarı Özgeçmiş Bağlantılar İletişim

                         Kurulum ve Fiyatlar             

 

 

Kişisel Bilgisayarlara Kurulum Adımları

   
1.-

<Programlar Hakkında> sayfasındaki tüm  programlar incelenir ve ihtiyacınız olan programa karar verilir. Müteakiben, <Program İndir> sayfasından istenen program indirilir.

   
2.-

İndirilen EXE uzantılı Kur (setup) programı çalıştırılıp, kurulum adımları takip edilerek, program bilgisayarınıza kurulur. Bu durumda program süreli demo durumundadır. Süresi (5 gün) bittiğinde çözüm yapmayacak ve rapor vermeyecektir. Ancak programın tüm pencerelerinde gezinerek ve  yardım sistemi incelenerek program öğrenilebilir.

   
3.- Kurulumdan sonra, masa üstüne atılan ikon tıklanarak program çalıştırılır. Program ana menüsü <Yardım> seçeneğinde veya bazı programlarda <Bakım Uygulaması> ana menüsü <Araçlar> bölümünde aktif durumda bulunan <Sistem Bilgisi Al> komutu yürütüldüğünde, gelen diyalogdaki giriş doldurulur ve masa üstüne atılan *.LLP uzantılı dosya, ryetisir@gmail.com  adresine, yani yazara, gönderilir.
   
4.- Bu arada, indirilen program bedeli de yazara gönderilir. Program bedelleri aşağıda verilmiştir.
   
5.- Yazar; gönderilen sistem bilgisine bağlı olarak hazırlayacağı, program ve bilgisayara özel, etkinleştirme dosyasını (*.DLL) e-mail adresinize gönderir. Programlar 2.5 versiyonlar formata kadar ve diğerleri bilgisayar ömrü boyunca lisanslıdır. Tüm programlara, daha düşük fiyatla sadece formata kadar (lojik) etkinleştirme sağlanabilir. Lisanslama işlemi bir bilgisayar ve bir program içindir. İstendiği takdirde nispeten daha düşük bir fiyatla (%80), aynı işletmede başka bir bilgisayar için de lisans sağlanabilir. Programın lisansı varsa, Yardım sisteminde <Lisans Durumu> seçeneği tıklanarak görülebilir.
   
6.- Yazar tarafından gönderilen koruma dosyası indirilerek program dizinine aktarılır. Program dizini, programın bilgisayar sisteminizde kurulu olduğu dizindir. Örneğin;  OMIX_Kar 2.6 programı için "C:\Program Dosyaları(x86)\OMIX_Kar 2.6" dizini olduğu gibi. 2.5 versiyon üstü programlarda, ana menü <Programı Etkinleştir> komutu yürütüldüğünde <Dosyadan Etkinleştir>  menü seçeneği de mevuttur. Bu durumda; yazarın gönderdiği koruma dosyasının indirilen dizini gelen diyalog aracılığıyla seçilmekte ve yürütülmektedir.
   
7.-

Programın masa üstündeki ikonu tıklanarak yeniden çalıştırılır. Program bilgisayarınızda normal çalışarak çözüm yapacak ve  rapor vermeye başlayacaktır. Böylece tek bilgisayar için yükleme (etkinleştirme) yapılmış  olacaktır. Bilgisayarda formatlama yapılması durumunda, 2.5 versiyon üstü (OMIX_CKar programları dahil) ve kayıtlı kullanıcılar yeniden yüklemeyi anahtar girerek yapabilir. Anahtar; etkinleştirme sonrası ilk çalıştırıldığında masa ütüne bir tekst dosyasına yazılır. Ayrıca, bu anahtar etkinleştirilmiş programlarda <Program Etkinleştirme> diyalogu üzerinden de çıkartılabilir.

 

 

 

Program Fiyatları (%17 gelir verisi dahil)

  Karma Yem Formülasyon Programları (Single Blend)
1.- OMIX_Kar  S  2.5  - 1000 TL (Optimal Çözüm)-Öğrenci ve Akademik versiyon
2.- OMIX_Kar  S  2.6  - 1500 TL (+ DBF Yönetimi-DBFCDX köprüsü)
3.- OMIX_Kar  S  2.7  - 2500 TL (+ Kombinasyon + Tümleşik bakım programı; 4'ü ikili, 1'i 5'li ve diğerleri tekli, toplam 11 adet veri giriş penceresi, en geniş raporlama)
4.- OMIX_Kar  S  2.8  - 2500 TL (+ Kombinasyon + Tümleşik bakım programı; 1'i ikili diğerleri tekli, 4 adet veri giriş penceresi, kısaltılmış)
Karma Yem Formülasyon Programları (Multi Blend)
5.- OMIX_Cok   S 1.0  - 1500 TL (Multi Blend, OMIX_Kar S 2.7 ile birlikte kullanılır)
6.- OMIX_Cok   S 1.1  - 2000 TL (Multi Blend, OMIX_Kar S 2.8 ile birlikte kullanılır)
7.- OMIX_CKar S 1.2  - 3500 TL (Single + Multi Blend + Ayrı bakım programı)
8.- OMIX_CKar S 1.3  - 4500 TL (Single + Batch + Multi Blend + İşletme Açma + Ayrı bakım programı)
9.- OMIX_CKar S 2.0  - 5000 TL (Single + Batch + Multi Blend + işletme Açma + Tümleşik bakım programı)
Rasyon (TmR) Formülasyon Programları (Single-Blend)
10.- OMIX_TmR S 2.5 - 1500 TL (Optimal + Manüel Çözüm)-Öğrenci ve Akademik versiyon
11.- OMIX_TmR S 2.6 - 2500 TL (+ DBF Yönetimi-DBFCDX köprüsü)
12.- OMIX_TmR S 2.7 - 3000 TL (+ NRC 2001 Süt - Rasyon değerlendirme + İşletme Açma + Mevcut Rasyon Kıyaslama;
  9 adet veri giriş penceresi, 3 adet ikili ve 1 adet 4'lü pencere)
  Karma Yem & Rasyon (TmR)  Formülasyon Programları (Single-Blend)
13.- OMIX_Pro  S  2.5 - 2500 TL (Optimal + Manuel Çözüm + Rasyon (TmR) İçin Karma Yem Kaydı)-Öğrenci ve Akademik versiyon
14.- OMIX_Pro  S  2.6 - 3500 TL (+ DBF Yönetimi-DBFCDX köprüsü)
15.- OMIX_Pro  S  2.7 - 5000 TL (+ NRC 2001 Süt - Rasyon değerlendirme + İşletme Açma + Mevcut Rasyon Kıyaslama;
9 adet veri giriş penceresi, 3 adet ikili ve 1 adet 4'lü pencere)
* Optimal Çözüm 
  Yem Maddesi (YM) + Besin Maddesi (BM)+BM Oranı+YM Grubu + YM Kombinasyon pencerelerinde Sabit, Alt veya Üst sınır verilerek elde edilir.                            Formül; program tarafından En Düşük Maliyetli olarak (LP: Primal/Revize Simpleks yöntemlerle) çözülür.

* Manuel Çözüm
  Yem maddesi miktarları kullanıcı tarafından girilir. Program besin maddesi eksiklerini bildirir. Fiyat da hesaplanır, ancak çözüm En Düşük Maliyetli değildir. Manüel çözüm; rasyon programlarında Optimal Çözüme ilave olarak mevcuttur.
* Stok Kontrol
  Tüm programlarda Stok Kontrol mevcuttur (Doğrudan YM penceresinde/RM Veritabanı üzerinden-Var/Yok şeklinde işaretlenerek)

* Öğrenci/Akademik Versiyon
Eğitim amaçlı olarak laboratuvara toplu kurulum, belirli sayıda yükleme yapacak Flash Disk/CD hazırlama vd. için yazarla görüşünüz
* Versiyon Yükseltme
  Kullanılan programın üst versiyonuna,  fark ödeyerek, geçilebilir. Bu amaçla yazarla görüşünüz.
* Program Güncelleme
<Program İndir> bölümüne bakıldığında, elinizdeki program için yeni bir güncelleme yüklenmiş ise; indirip mevcut program üstüne kurduğunuzda program çalışmaya devam eder. Yeniden etkinleştirmeye gerek yoktur. Güncelleme ücretsizdir. En son güncellemeyi bilgisayarınıza mutlaka kurunuz. Mevcut programın güncelleme tarihi ana menüde iken <Yardım->Lisans Durumu> seçeneği ile görülebilir.
* Diğer programların (OMIX 2.0, Proje 2.0, Kuluçka 2.0 ve DOS sürümleri)  fiyatlarını yazarla görüşerek öğreniniz.
 
Not: Program fiyatları yazar tarafından haber verilmeden değiştirilebilir.
 En Son Değiştirme: 08-05-2022 16:12:38