Ana Sayfa Yukarı Özgeçmiş Bağlantılar İletişim                        Sıkça Sorulan Sorular             

 

No

Soru

 

Açıklama

1.- Demo programlar sınırlı mıdır?.  => Demo programlar tam fonksiyonlu olup gün/sayı olarak sınırlıdır. Bu programlarla kullanıcı birkaç gün içinde çalışıp kararını vermelidir.
2.- Program nasıl aktive ediliyor?  => Kurulum bölümünü okuyunuz.
3.- Programların kulanım eğitimi yapılıyor mu?.  => <Program indir> bölümünde veya "YuoTube" da video varsa indirip/doğrudan izleyiniz.  Programın <Yardım> sistemini inceleyiniz. Ayrıca, etkinleştirme aşamasında "TeamViewer" programı aracılığıyla kullanıcının bilgisayarına erişip örnekler çözülmektedir.
4. Programlar nasıl çözüm yapıyor?  => En gelişmiş LP (doğrusal programlama) metotları kullanılarak yapılıyor
5.- Programları kimler kullanabilir?  => Lisan eğitimini tamamlamış; Zooteknist, Veteriver ve uzun süredir bu işle uğraşan kişiler kullanabilir.
6.- Programlar nerelerde kullanılabilir?  => Yem fabrikası, kendi yemini/rasyonunu yapan  Sığırcılık, Tavukçuluk vd tüm hayvan türü işletmelerinde kullanılabilir.
7.- Bilgisayara Format atarsam tekrar nasıl aktifleştireceğim?.  => Aktifleştirme sırasında size sağlanan anahtarı kullanarak. Bilgisayar ömrü boyunca lisans garantisi var. Yani aynı bilgisayarda.
8.- Lisansını aldığım bir programı başka bir bilgisayara da kurabilir miyim?  => Aktivasyon bir bilgisayar için yapılmaktadır. Aynı aktivasyon dosyası (*.DLL) ile başka bir bilgisayarda etkinleştirme yapılamaz.
9.- İki veya daha fazla bilgisayara işletmemde kurulum yapılabilir mi?  => Kurulum bölümünü okuyunuz. Mutlak gerekli ise daha düşük bir miktar (%80) ödenerek yapılabilir.
10.- Lisanslı olduğum nereden belli oluyor?  => Programın Yardım sisteminde <Lisans Durumu> tıklandığında isminiz görülmelidir.
11.-

En son gelişmeleri nasıl öğrenebilirim?

 => <Düzeltme Kronolojisi> bölümüne bakarak veya Program İndir sayfasında güncelleme tarihi değişikliğinde. En son güncellemeyi mutlaka kurunuz. Güncelleme aktivasyonu değiştirmez ve parasızdır. Sadece üstüne kurunuz.
12.- Hazır matriste tüm yem maddeleri mevcut mu?  => Pek çok yem maddesi mevcut. Farklı bir yem maddesi eklemek istiyorsanız ve verileriz varsa <Bakım> bölümünde  yazabilirsiniz. Programlarda bakım bölümü mevcuttur. Ayrıca bulamadığınız yem maddeleri için yazara/temsilciye de haber verebilirsiniz.
13.- Karma Yem ve Rasyon ne demektir?.  => Karma Yem, fabrika veya işletmede, kesif yemlerin karışımı, Rasyon ise hayvan başına (sığır gibi) günlük-verilecek miktarların hesaplanmasıdır. Birincisinde çözüm %, diğerinde ise Kg olarak günlük miktarlar hesaplanır.
14.- Programlar daha da geliştirilecek mi?  => Programların geliştirilmesi süreklidir. Kayıtlı kullanıcılar para ödemeden bu gelişmelere sahip olacaklardır.
15.- Bu tür programlar gerekli mi? Bu işleri Excell'de hazırlanmış programlarla yapamaz mıyız?.  => Bazı işler yapılabilir. Excell 'e hakim olmak gerekebilir.  Ayrıca, bu işte tekli veya çoklu karma, parti çözümü, marjinal ekonomik analiz (gölge fiyat/fırsat maliyeti),  işletme açma vd gibi uygulamalar mevcuttur. Ancak,OMIX gibi amaçlı-konu programları, kullanıcıyı daha fazla yönlendirmektedir.
16.- Giriş şifremi değiştirdim. Onu da unuttum. Nasıl başa dönebilirim?  => Yetkili program kurulum elemanı/yazar ile görüşünüz. İletişim kanalları açıktır. İletişim bölümüne (e-posta, gsm) bakınız.
17.- Nasıl bir veri sağlama politikası izlemeliyim?
 =>
Gelişmiş bir laboratuarınız ve veri sağlama kaynaklarınız yoksa; bulduğumuz her veriyi programa kaydederek, kendi veritabanımızı geliştirmelisiniz.  Veriler bir set olmalıdır. Aynı yem maddesi için farklı setlerden veri toplamak yanlış değilse de tam değildir.
 En Son Değiştirme: 02-11-2022 22:33:24